Jak nejlépe nastartovat kojení po porodu?

20.10.2021

Pokud se povede kojení v první nebo druhé hodině po porodu a bez jakéhokoli zásahu, je to ten nejlepší začátek kojení, který si můžete přát.

Ideální začátek kojení zobrazuje video níže. Je to nejlepší video o samopřisátí, které jsem kdy viděla!

Je v něm krásně vysvětleno a krásně ukázáno, jak je to dokonale zařízené. Jak miminko instinktivně nejen ví, vidí, ale i cítí prso a dvorec. Ba co víc- dokáže se k němu v první hodině po porodu SAMO dostat. Bez cizí pomoci. Jen na základě instinktů.

Nejbizarnější na tom není prostředí "z chatrče", jak jsme to s maminkami na předporodním kurzu kojení nazvaly. Ale to, že naše "super vybavené zdravotnické prostředí" tomuto vůbec nedává prostor a někdě "v chatrči" je to naprosto přirozená součást porodu. A dělají to tak, jak by to mělo vypadat.

Věřím, že po takovém startu kojení přichází jen minimum komplikací s kojením. 

TOTO je ten ideální začátek, nastartování a první zkušenost, kterou maminka a novorozenec potřebují.Bohužel se mi osobně nepovedlo toto zažít. 

Zde se podívejte se na video o samopřisátí po porodu.

Je to další úžasná část porodu- nechat miminko a jeho přirozené instinkty plynout a pracovat. 

Ps. Nedá mi- všimněte si- poslední, třetí paní, má polovpáčené bradavky. Tohle vidět někdo "u nás" nedovolí jí dítě k takovému prsu bez kloboučku ani přiblížit. A přesto jim to krásně, samo jde.

Pokud se chcete dozvědět další věci o kojení již před porodem a dobře se připravit, sledujte chystané předporodní kurzy, kde se především správnému zahájení kojení věnuji.