O MNĚ

Kojení je nejpřirozenější způsob výživy Vašeho miminka.

Jmenuji se Veronika Chládková ( roz. Pavlová)

Působím v jihočeských Strakonicích. 

Jsem máma 3 dětí, dvojčat a jednoho "jedináčka". Díky dvojčatům mám zkušenost s nedonošenými dětmi, kojením po císařském řezu i s kojením u rozštěpového dítěte. Spoustu informací jsem načerpala i díky vrozené ortopedické vadě Pes Equinovarus (tzv. golfové noze) jednoho z dvojčat. Prošla jsem si snad vším- separací od mých dětí po porodu, s nemožností kontaktu ihned po porodu, s rozjížděním laktace pomocí odsávání a donáškou mléka nedonošeným holčičkám, i s odbouráváním kojícího kloboučku a dokrmu lahvičkou. 

Díky této komplikované cestě našich dvojčátek jsem se naučila nejen spoustu praktických dovedností, ale také to, že za kojení stojí bojovat a stojí za to hledat cesty a způsoby k dosažení plného kojení bez jakýchkoli "pomůcek" a dokrmů.


Jsem vystudovaná nutriční terapeutka na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pokračovala jsem studiem oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických zařízení, taktéž na Univerzitě Karlově.

Praktické zkušenosti jsem během studia získala například v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, Nemocnici Písek, Nemocnici Strakonice (oddělení šestinedělí), obezitologické poradně MUDr. Hany Štětkové či v diabetologické poradně MUDr. Lenky Novákové. 

V pracovním životě jsem převážně na volné noze (pokud nejsem na mateřské), ale stihla jsem i krátkou pracovní kariéru v XXL ambulanci v Nemocnici Písek.

V listopadu 2010 jsem získala certifikát "laktační poradce- zdravotník" absolvováním laktačního kurzu pod hlavičkou Laktační ligy. Od roku 2011 jsem i její členkou. Pravidelně se také účastním vzdělávacích kurzů, seminářů a konferencí o kojení a výživě dětí pořádaných laktační ligou.

Od 09/2011 působím ve vlastní soukromé poradně na adrese Chelčického 391 ve Strakonicích, kde se věnuji laktačnímu a nutričnímu poradenství (více informací na www.healthyplan.cz).

Od října roku 2011 spolupracuji s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP 111), která poskytuje slevy na nabízené služby a proplácení laktačního poradenství v rámci Klubu pevného zdraví. Slevu i proplacení služeb mohou využít i klientky Zdravotní Pojišťovny Ministerstva Vnitra (ZPMV 211).

Kromě laktačního poradenství v terénu- u miminek a jejich maminek doma- pořádám i nejrůznější kurzy a semináře zaměřené na přípravu na období kojení v těhotenství, výživu maminek během těhotenství a po porodu nebo zavádění příkrmů u kojených dětí. Ve volných chvílích se snažím plnit blog články a postřehy s tématem kojení.